Meble na zamówienie – dlaczego warte swej ceny

Meble w kuchni
5
(1)

Wiele osób urządzających mieszkanie nie decyduje się na meble na wymiar, ze względu na ich podwyższony w porównaniu z meblami marketowymi koszt. Z drugiej jednak strony bardzo wiele osób decyduje się na podwyższony koszt ze względu na ogrom zalet tego typu rozwiązań. W tym artykule analizujemy zalety stosowania mebli wykonywanych na indywidualne zamówienie.

W jakim miejscach przydatne są meble wykonane na wymiar? Oczywiście w pierwszej kolejności przyjdzie nam na myśl kuchnia – i faktycznie, kuchnia to miejsce, w którym najczęściej uwzględnia się meble wykonywane pod indywidualne zamówienie. Wynika to z faktu, że w kuchni potrzebujemy na ogól wielu funkcjonalnych szafek oraz szuflad. Oczywiście jeśli marzymy o kuchni w zabudowie to w grę wchodzi tylko wykonanie mebli pod indywidualne zamówienie. Meble wykonywane na wymiar stosuje się w przedpokojach, sypialniach i łazienkach jako rozmaite szafki, pawlacze czy niewielkie szafki dopasowane optymalnie do całego wnętrza i całościowej aranżacji.

Zalety mebli na wymiar

Meble tego typu są wykonywanie w całości tak, by ściśle je dostosować do potrzeb i oczekiwań inwestora. Wykonywanie poszczególnych elementów według indywidualnego zamówienia umożliwia staranne dopasowanie ich do najróżniejszych, także nietypowych potrzeb użytkowników. Należy do nich na przykład wysokość blatów roboczych w kuchni. Meble gotowe oferowane w większości sklepów z meblami blaty robocze mają osadzone na pewnych typowych wysokościach. Osoby szczególnie niskie lub wyjątkowo wysokie mogą podczas korzystania z takich mebli odczuwać duży dyskomfort (drętwienie rąk, bóle kręgosłupa). Projektując meble na zamówienie można uwzględnić indywidualne preferencje zamawiających, takie jak między innymi wysokość robocza blatów, wysokość i ułożenie uchwytów czy wysokość osadzenia szafek naściennych.

Oczywiście niewątpliwym atutem mebli projektowanych na nasze indywidualne zamówienie jest możliwość ich starannego dopasowania do aranżacji mieszkania. Planując takie meble nie musimy ograniczać się do materiałów dostarczanych przez jednego lub kilku producentów – możemy przecież zamówić elementy od każdego praktycznie producenta – firma montująca meble może wykonać najróżniejszy projekt ściśle według naszych upodobań. Jak nie trudno się domyśleć daje to ogromne możliwości aranżacyjne. Profesjonalne projekty wnętrz powstają przede wszystkim w oparciu o meble na wymiar.

Meble na zamówienie to także optymalne wykorzystanie przestrzeni w mieszkaniu. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku urządzania niewielkich mieszkań, które przecież w ostatnich latach stają się co raz modniejsze. Zwłaszcza w niewielkich lub nietypowych kuchniach meble projektowane na indywidualne zamówienie są najlepszą opcją.

Artykuł opracowany przy współpracy z firmą:
DynarekMeble
Janusza Korczaka 22, 20-456 Lublin, Polska
+48 506 677 823
biuro@dynarekmeble.pl
https://dynarekmeble.pl/

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij w serduszko, by dodać swoją opinię!

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość oddanych głosów: 1

Nie ma jeszcze ocen, dodaj pierwszą.