Trendy w polskiej technice grzewczej

0
(0)

Podobnie jak to jest  w rozmaitych innych dziedzinach życia tak i w technice grzewczej mamy do czynienia z trendami, popularnymi całymi latami, lub nawet dziesięcioleciami. Tyle, że w technice grzewczej dominacja pewnych rozwiązań w prowadzonych inwestycjach budowlanych jest uwarunkowana np. aktualnymi przepisami budowlanymi lub sytuacją na światowych rynkach paliw .

Zastanawiając się nad rozmaitymi kierunkami w ogrzewnictwie, na pewno warto pamiętać, że inne metody będą uwzględniane w miejscach, gdzie rozprowadzone są instalacje gazu ziemnego, a inne w terenach wiejskich, gdzie z drugiej strony na ogół mamy do dyspozycji sporą okolicę wokół domu. Jeżeli jest dostępna instalacja gazowa, to niewątpliwym faworytem są gazowe piece kondensacyjne. Z uwzględnionym tygodniowym sterownikiem umożliwiają one nie tylko maksymalny komfort korzystania z instalacji grzewczej, ale też zapewniają stosunkowo ekonomiczne ogrzewanie budynku. Tego rodzaju kotły są chętnie uwzględniane także z uwagi na optymalne wymagania dotyczące montażu w zabudowach.

Moda na OZE

Można dostrzec, iż sporo inwestorów, jeśli tylko dysponuje niezbędnymi środkami, dość chętnie w budowie domu uwzględnia elementy umożliwiające korzystanie z ekologicznych źródeł ciepła. Do najczęściej stosowanych tego rodzaju urządzeń, na pewno należy zaliczyć kolektory solarne, które w zależności od zastosowanej technologii mogą nie tylko przygotować wodę użytkową, ale także wesprzeć instalację grzewczą także sezonie grzewczym.

Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie pompy ciepła. Jednak ze względu na stosunkowo duży koszt kupna i montażu, urządzenia te są uwzględniane w polskich budynkach mieszkalnych rzadziej. Pompa ciepła umożliwia wykorzystanie w domu z energii zmagazynowanej w ziemi, wodzie lub powietrzu dookoła domu. W zależności od typu montowanej pompy ciepła, można ją zastosować także jako jedyne źródło ogrzewaniaw budynku.

Piece stałopalne

Trzeba przyznać, że w naszym kraju nadal dominują piece na drzewo lub węgiel. Przyczynia się do tego relatywnie niski koszt nabycia i eksploatacji kotła CO. Rzecz jasna najchętniej stosowane są one w obszarach, gdzie nie uwzględniono dostępu do transferu gazu ziemnego. Warto przy tym nadmienić, iż ze względu na aktualny szum wokół smogu, należy się spodziewać sporych obostrzeń w zakresie korzystania z kotłów na paliwa stałe.

Dlaczego piece Buderus?

Wybierając urządzenie do ogrzewania do swojego domu, niewątpliwie zastanawiasz się na jaki model pieca się zdecydować? Może wybierać wśród najtańszych urządzeń na rynku? A może z tych kosztowniejszych, z górnej półki? Na prawdę wiele ludzi ostatecznie decyduje się na zakup kotłów firmy Buderus. Z jakich powodów.

Rozsądna cena za rewelacyjną jakość
Do niewątpliwych, fundamentalnych mocnych stron urządzeń grzewczych firmy Buderus należy relatywnie niska cena jak na tak nowoczesne i niezawodne urządzenia. Typowy kocioł kondensacyjny dostaniemy w sklepach już za mniej niż 5 tysięcy PLN. Rzecz jasna sporo tańsze są standardowe gazowe piece wiszące z .

Najnowsze rozwiązania, znakomita sprawność energetyczna
W/w marka od stuleci przoduje w projektowaniu coraz to lepszych rozwiązań konstrukcyjnych.  Wybierając kocioł CO na pewno warto zorientować się w dostępności części serwisowych. Co można zauważyć, w ofercie nawet jeśli dany model kotła zostanie wycofany z produkcji i dystrybucji, jeszcze przez wiele lat będą na rynku do niego oryginalne części serwisowy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij w serduszko, by dodać swoją opinię!

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość oddanych głosów: 0

Nie ma jeszcze ocen, dodaj pierwszą.