Tapeta ścienna w salonie – kilka pomysłów

0
(0)

Urządzanie nowego mieszkania to wspaniałe przeżycie, a ty? Być może już całe lata nic nie odmieniałaś w pokoju i pragniesz chociaż trochę odmienić jego klimat? To jasne, że bardzo prostym sposobem może być zmiana dekoracyjnych dodatków w aranżacji. A może warto zastanowić się nad zastosowaniem tapety ściennej? Warto przyznać, iż fototapety ścienne wracają do łask.

Co raz częściej w nowoczesnych projektach obserwujemy niebanalne tapety z ciekawymi wzorami. Zastosowanie ich zamiast malowania na ścianie sprawia, że wnętrze staje się atrakcyjniejsze, bogatsze. Choć to nie oznacza, że nie możemy też tapety ściennej wykorzystać jako gustownie dobrany element dekoracyjny. Przecież nie musimy wytapetować całej ściany. Być może bardzo dobrze spisze się po prostu pasek położony na jednej ze ścian w pokoju, holu bądź sypialni. W połączeniu z odpowiednio dobranym reflektorem z miękkim światłem może dać bardzo fajny rezultat, którym z chęcią pochwalimy się nawet znajomym.

Tapeta ścienna jako dodatek?
Zastosowanie tapety na ścianie w postaci pojedynczego paska może też bardzo fajnie wyglądać w kuchni, służąc jednocześnie za punkt sygnalizujący oddzielenie, np. jadalni od kuchni. Rzecz jasna aby tapeta dekoracyjna mogła pełnić taką rolę, musimy dość starannie dostosować wzór . To wiadome, że najlepiej wybierać takie tapety , które będą posiadały pojedyncze wzory na jednolitym tle, dzięki temu unikniemy brzydkiego‚ obcięcia dekoru na obrzeżach tapety’.  Tapety ścienne tego typu znajdziesz w kategorii tapety do salonu, sypialni i jadalni w sklepie Innetapety.

Tapeta ścienna w jadalni
Atmosfera w pokoju
Jaki styl w pokoju ci odpowiada? To oczywiste, że każdy ma różny gust, ale przyznamy, że chyba mało kto lubi zaciemnione, ponure przestrzenie. Jeśli chcemy stworzyć kąt, w którym zregenerujemy siły, odprężymy się bezwzględnie musi być ono widne oraz przestronne.

Uwaga na dobór dodatków!
Niestety niechcący sami możemy spowodować, że salon będzie smutny. Wystarczy, że uwzględnimy zbyt ciężkie zasłony czy bardzo gęste firanki. Wystarczy do tego masywny ciemny dywan i w podobnych kolorach tapety i już mamy zepsuty salon…
Metodą na rozjaśnienie salonu, poza oczywiście wymianą żarówek na silniejsze będzie zastosowanie rzecz jasna rozjaśniających kolorów na ścianach, suficie i posadzce. To, że strop musi być biały będzie bezdyskusyjne, im będzie on ciemniejszy tym odczuwalniej będzie ‘przygniatał’. Dobrym sposobem będzie też zastosowanie odpowiedniej, jasnej tapety z gustownymi wzorami.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij w serduszko, by dodać swoją opinię!

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość oddanych głosów: 0

Nie ma jeszcze ocen, dodaj pierwszą.

Dodaj komentarz