Czym palić w kominku?

Brykiet dębowy pdj Warszawa
0
(0)

Ostatnie lata przyniosły modę na kominki. Montowane w salonie, bądź w sypialni znakomicie nadają się do stworzenia przyjemnego, romantycznego klimatu. Palący się płomień sprzyja relaksowi i odpoczynkowi w gronie rodziny lub znajomych. Samych kominków na polskim rynku techniki grzewczej wyróżniamy wiele rodzai, modeli, począwszy od typowych kominków murowanych wykonywanych przez zawodowych zdunów (tak, ten zawód jeszcze istnieje!), a skończywszy na kominkach z płaszczem wodnym – kominkach, które mogą współpracować z instalacją centralnego ogrzewania funkcjonującą w naszym domu.

Brykiet dębowy jako opał

Posiadając kominek, wcześniej czy później staniemy przed dylematem – na jaki opał się zdecydować. Wybór materiałów, do palenia w kominku także mamy spory. Możemy się zdecydować na opalanie kominka zwykłym jakimkolwiek dostępnym drewnem. Możemy po prostu drewno zakupić od obecnych w mieście handlarzy, bądź kupić brykiet drzewny. Czym jest brykiet drzewny i jakie są jego zalety?

Brykiet dębowy – opis

Brykiet drzewny to nic innego jak bardzo mocno sprasowane wióry drzewne. Właściwości brykietu bezpośrednio wynikają z zastosowanego do jego produkcji drewna. I tak – sama wilgotność brykietu będzie bezpośrednio związana ze sposobem składowania drewnianych odpadów użytych do jego produkcji. Najlepszy jakościowo będzie więc oczywiście brykiet wykonany z gęstego drewna liściastego – na przykład z drewna dębowego. Jedną z firm oferujących tego typu brykiet na polskim rynku jest firma PDJ. Firma produkuje zarówno wysokiej klasy brykiet, jak i pellet.

 

 

Brykiet dębowy pdj Warszawa
Brykiet dębowy pdj Warszawa

 

Brykiet dębowy – kilka zalet

Gdy mówimy o ewentualnych zaletach bądź wadach brykietu dębowego, to musimy oczywiście przyznać, że jest to jeden z najdroższych paliw stosowanych do palenia w kominku. Dlaczego jednak tak wiele osób się na niego decyduje? Otóż cena brykietu dębowego jest tak na prawdę pozornie wysoka. Ponieważ bowiem brykiet dębowy jest o wiele kaloryczniejszy od brykietu sosnowego czy brzozowego. Dzięki temu dłużej się pali, a co za tym idzie mniej się go zużywa. Jeśli mówimy też o brykiecie marki PDJ, warto zwrócić uwagę na bardzo małą ilość domieszek stosowanych przy prasowaniu w/w brykietu. Skutkuje to niewielką ilością powstającego w wyniku spalania popiołu. Jeśli natomiast porównamy palenie brykietem z zastosowaniem drewna – musimy wspomnieć o czystości w salonie, brykiet bowiem nie brudzi pomieszczenia tak jak drewno.

A wy, co sądzicie o paleniu w kominku brykietem drzewnym?

Zapisz

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij w serduszko, by dodać swoją opinię!

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość oddanych głosów: 0

Nie ma jeszcze ocen, dodaj pierwszą.

Dodaj komentarz