Jaskrawe akcenty w aranżacji

0
(0)

Wiosna często nie przychodzi do nas niespodziewanie w całej swojej okazałości – powoli przebija się przez zimową surowość. Gdy pojawiają się kwiaty, to są jedynie małymi detalami w całej okolicznej przyrodzie, a jednak koncentruje się na nich tyle uwagi.  Czy można z tego zaczerpnąć jakąś inspirację do wystroju wnętrza? Oczywiście! Zapraszamy do artykułu. 🙂

Jaskrawe akcenty będące kolorystycznym kontrastem są interesującym dodatkiem do wystroju naszego wnętrza. W takiej roli sprawdzić się może wiele elementów takich jak: dywaniki, krzesła, fotele, kanapy, żyrandole, dzbanki, doniczki, obrazy, itd.

Umiejscowione pośród bardziej jednolitych kolorów będą się wyróżniać i dodawać atrakcyjności wnętrzu. Efekt kontrastu można zrównoważyć poprzez otoczenie naszego kontrapunktu niewielką ilością zieleni lub przykładowo tak jak widać na ilustracji poniżej umiejscowić poduszki.

Szczególnie modny jest żółty kolor. Świetnie prezentuje się w nowoczesnych jednolitych wystrojach, ale również w stylu retro – obfitego często w bardziej przyziemne, drewniane odcienie. Dzięki uniwersalnemu zastosowaniu jaskrawego elementu, możemy napełnić nasze pomieszczenie ciepłem bez większego nakładu pracy.

Podobnie jak delikatne żółte krokusy niepozornie wystające ze śniegu, a jednak zachwycające – tak i wyróżniający się element w naszym wnętrzu będzie nadawał mu ‚odważniejszego’ charakteru.

Słoneczna kolorystyka łagodzi surowość aranżacji. Dobrym pomysłem jest zastosowanie takich akcentów w pomieszczeniach, do których dociera mniej promieni światła. Jak widać nie musi ich być wiele, chcąc czy nie chcąc nawet w tak minimalistycznych wystrojach kontrastowe detale natychmiastowo przykuwają wzrok. Im więcej jest jasnych elementów tym więcej promieni słońca się odbije, dzięki czemu pomieszczenie stanie się wizualnie większe.

Jaskrawa zieleń sprawia, że wnętrze nabiera świeżości. W takich warunkach łatwiej jest się skoncentrować lub zrelaksować, a jeśli zależy nam na tym to warto pamiętać, że naturalną zieleń możemy wprowadzić ustawiając rośliny. Efektowne też jest połączenie tego koloru z żółtym, co kojarzy się z ciepłymi wiosennymi dniami kiedy jest już coraz więcej słońca i młodej zieleni.

Elementy ubrane w czerwień prezentują się niezwykle wyraziście i sprawiają, że wnętrze wygląda bardziej interesująco.

Jak widać – niewielkim akcentem możemy w znaczny sposób wpłynąć na wygląd wnętrza. Warto się nad tym zastanowić jeśli pomieszczenie ma jednolitą kolorystykę i barwę elementu dopasować do swojej osobowości i efektu, który chcemy uzyskać.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij w serduszko, by dodać swoją opinię!

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość oddanych głosów: 0

Nie ma jeszcze ocen, dodaj pierwszą.

Dodaj komentarz